Ön yükleyici logo

HABER FOTOĞRAFLARI

Haber fotoğrafı
Yazı Fontu

Öğrencilerden Oktay Başkan’a Teşekkür Ziyareti

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) öğrencileri Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a teşekkür ziyaretinde bulundu.


BTÜ Teknofest takımlarından Sancar ve Hacıwatt takım kaptanları ve üyelerinin yer aldığı ziyarette Rektör Prof. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Bayhan, SKS Daire Başkanı Mehmet Erman ve Şube Müdürü Ali Darığa da öğrencilere eşlik etti.


Ziyarette öğrenci dostu çalışmaları ve destekleri için Oktay Başkan’larına teşekkür eden öğrenciler, Teknofest 2022 kapsamında yürüttükleri çalışmalar hakkında da başkan Yılmaz’a bilgi verdi. Başkan Yılmaz’ın her aşamada kendilerine destek olması ve çalışmalarını yakından takip etmelerinden büyük mutluluk duyduklarını dile getiren öğrenciler, başkana bir de teşekkür belgesi takdiminde bulundular.


Bursa Teknik Üniversitesi’nin Yıldırım için büyük bir şans olduğunu ve böyle bir üniversiteye ev sahipliği yapmaktan son derece memnun olduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini alabilmeleri için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yakın zamanda faaliyete geçirdiğimiz Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanemize ilave olarak diğer bir kütüphanemizi de Mayıs’ta faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Öğrenci yurtlarımızın yapımı da devam ediyor. Ayrıca gençlerimizin bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetlerini yürütebileceği gençlik merkezinin yapımı ile ilgili çalışmalarımız da mevcut” ifadelerinde bulundu.


BTÜ Teknofest takımlarının geçen yıl ki başarılarının artarak devam edeceğine inançlarının tam olduğunu da dile getiren Yılmaz, “Gençlerimize milli değerler ışığında millet için üretme misyonunu kazandıran ve yeni ufuklar açan Teknofest ülkemiz için önemli bir atılım. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak bu misyon doğrultusunda milli teknoloji hamlesine katkı koymayı kendine görev edinen öğrenci kardeşlerimize her türlü desteği sağlamaya hazırız” dedi.


BTÜ’nün en önemli paydaş ve yoldaşlarından Yıldırım Belediyesi’nin desteklerinin karşılığında öğrencilere önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizen Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, “Bilimsel projelerin yanında toplumsal dönüşüme katkı sağlayacak sosyal projelerde de rol almanız çok önemli. Bu anlamda Yıldırım Belediyesi bünyesinde yürütülen sosyal sorumluluk projelerine dahil olmanız ya da birlikte yeni sosyal projeler üretmeniz anlamlı olacaktır. Yalnızca bilimle uğraşmak yetmez, içerisinde yaşadığımız topluma dokunacak, toplumsal iyileşmeyi sağlayacak çalışmalara da katkı sunmalıyız.” ifadelerinde bulundu.Okunma sayısı: 363
Anahtar Kelimeler: TEKNOFEST, Yıldırım Belediyesi