Ön yükleyici logo

HABER FOTOĞRAFLARI

Haber fotoğrafı
Yazı Fontu

1. Elektrikli Araçlar Günleri Sona Erdi

“Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Elektrikli Araçlar Günleri” başladı. Başarılı öğrenci kulüplerinden Elektrikli Araçlar ve Otonomi Kulübü’nün organizasyonunu üstlendiği etkinlikte sektör temsilcileri ile BTÜ’lü öğrenciler bir araya geldi. Pandemi nedeni ile geçtiğimiz yıllarda çevrimiçi olarak gerçekleşen bir etkinlik olan BTÜ Elektrikli Araçlar Günleri, bu yıl ilk kez yüz yüze yapıldı. Öğrenciler ile sektörde yer alan profesyonellerin bir araya geldiği organizasyon iki gün sürdü.


BTÜ, Yıldırım Bayezid Yerleşkesi Kırmızı Salonda gerçekleşen etkinliğin açılışına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Gökhan Gece, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Bayhan gerçekleştirdi. Prof. Dr. Bayhan yönetim olarak, BTÜ’lü öğrencilerin bu tür organizasyonlarında aktif olarak yer almalarından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Konuşmasında bilimsel çalışmaların ve bilgi üretiminin BTÜ’nün önceliklerinden olduğunu kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayhan, bilgi üretimini gerçekleştiren üniversite olarak elektrikli araçlar ile ilgili olan her alanda BTÜ’lü akademisyen ve öğrencilerin çalışmalarının olduğunu bildirdi. Bu çalışmaların sektör ile üniversite arasındaki teması önemli oranda arttırdığını belirterek, bu temaslar neticesinde Üniversite – Sektör işbirliklerinin oluştuğunu sözlerine ekledi. Prof. Dr. Beyhan Bayhan, üniversite bünyesinde bu yıl yüz yüze olarak ilk defa gerçekleşen “Elektrikli Araçlar Günleri” kapsamında katılımcı olarak yer alan firma ve temsilcilerine katkıları nedeniyle teşekkür etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayhan Elektrikli Araçlar ve Otonomi Kulübü öğrencilerini de BTÜ Elektrikli Araçlar Günleri” organizasyonu başarı ile gerçekleştirmiş olmalarından dolayı kutlayarak konuşmasına son verdi.


Elektrikli araç sektörünün önde gelen firmalarından KARSAN, NUMESYS, OTTOMOTİVE, AMPERİNO, E – GARAJ, ASPOWER, TRAGGER, ADASTEK’in yanı sıra, Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği’de (TEHAD) bu önemli organizasyona katılarak destek verdi. BTÜ Elektrikli Araçlar Günlerinde yapılan oturumlara KARSAN’dan Emre Tüfekçioğlu, NUMESYS’den Dr. Umut Gündoğar, OTTOMOTİVE’den Hakan Adıgüzel, Amperino’dan Cüneyt Tamaç, E – GARAJ’dan Murat Belen, ASPOWER’dan Nail Çakır, TEHAD’dan Berkan Bayram, Tragger’den Levent Akgün ve ADASTEK’ten Osman Kürşat Alpaydın da konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacıların her biri farklı konularda gerçekleştirdikleri sunumlarında genel olarak sektörün güncel durumunu kendi bakış açılarından değerlendirdi. Konuşmacılar sektör hakkında da katılımcılara bilgilendirmede bulundu. BTÜ Elektrikli Araçlar Günleri kapsamında yapılan oturumlarda, sektörde çeşitli konumlarda yer alan profesyoneller, dinleyicilere sektörün hali hazırda sunduğu ve gelecekte sunması muhtemel fırsatlar hakkında paylaşımda bulundu.


BTÜ Elektrikli Araçlar Günleri, Dünya’da ve Türkiye’de büyük bir ivme ile gelişme gösteren elektrikli araçlar sektörünün önemli isimlerinin katkılarıyla 9 farklı oturum gerçekleşti.Okunma sayısı: 548
Anahtar Kelimeler: Elektrikli, Araç